Historia

Stocznię Delphia stworzyli w 1990 roku dwaj bracia – Piotr i Wojciech Kot. Od tego czasu firma stała się największym producentem jachtów żaglowych w Polsce. Na początku działalności stocznia zatrudniała kilkanaście osób, a pierwszą wyprodukowaną łodzią żaglową była Sportina 680 przeznaczona na wody śródlądowe. Od tamtej pory w stoczni Delphia wyprodukowano ponad 25 tysięcy jachtów do żeglugi oceanicznej, morskiej i śródlądowej. Stworzono ponad 40 modeli o długości od 7 do 12 metrów.

W 2003 roku stocznia zmieniła nazwę ze Sportlake na Delphia Yachts i zaczęła sukcesywnie wprowadzać nowe modele o nazwie Delphia, które doskonale sprawdzały się na wodach morskich i w żegludze oceanicznej. Z czasem stocznia zdecydowała się na produkcję łodzi motorowych Nautika i Escape, a w jej ofercie znalazło się 9 modeli żaglówek oraz 8 modeli jachtów motorowych.

Obecnie marka  DELPHIA , będąc od początku grudnia 2018 roku częścią Grupy Beneteau, koncentruje się na urozmaicaniu linii jednostek motorowych BluEscape, Escape i Nano. To decyzja podyktowana globalnymi trendami, z których wynika, że tego typu jednostki stanowią ponad 80% światowego rynku jachtów.

Wiedza, precyzja i doświadczenie

Tworzenie jachtów najwyższej klasy to złożony proces wymagający specjalistycznej wiedzy technicznej, precyzji i doświadczenia. Tak właśnie działa DELPHIA , która zatrudnia najlepszych specjalistów i korzysta z najnowszych technologii produkcji. Jachty zaprojektowane według standardów nautycznych dopracowywanych przez lata, w oparciu o ergonomiczne wzornictwo, produkowane są w stoczni w Olecku. Każdy model spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i perfekcyjnego wykonania.

 

Tworzenie pięknych i bezpiecznych jachtów to misja naszej firmy od ponad 30 lat. Pokonując drogę od małej firmy rodzinnej do jednego z wiodących producentów jachtów w Europie, DELPHIA  stała się jednym z największych producentów jachtów motorowych w Europie.

Certyfikaty

Krajowe i międzynarodowe nagrody i certyfikaty

Napisz do nas